Gündem

Ekrem İmamoğlu'nun Rum Patriği ile çekildiği fotoğraf olay oldu! Cübbeli ziyaret etseydi…

23 Haziran İstanbul seçimlerini kazanan CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nu Fener Rum Patriği Bartholomeos tebrik ziyaretinde bulundu. İmamoğlu kendisini ziyarete gelen Bartholomeos olan fotoğrafını sosyal medya platformu twitter üzerinden paylaşınca sosyal medya yıkıldı. Kimi takipçileri İmamoğlu'na kızarken bazıları ise tebrik edip teşekkür etti.

Fener Rum Patriği Bartholomeos İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu’na tebrik ziyretinde bulundu. Ziyaret sonrasında Ekrem İmamoğlu birlikte çekildikleri fotoğrafı sosyal medya platformu tiwtter üzerinden paylaştı.

BÜTÜN OLANAKLARI SAĞLAYACAĞIZ

Ekrem İmamoğlu kendisini ziyarete gelen Fener Rum Patriği Bartholomeos ile fotoğrafını paylaşarak, “Fener Rum Patriği Sayın Bartholomeos’a tebrik ziyaretleri için teşekkür ederim. Kadim kent İstanbul’daki tüm inanç ve kültürler bu şehrin maneviyatının temel unsurlarıdır. Herkesin eşit hizmet alması ve yine bu şehir için çalışması adına bütün olanakları sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

UYARAN DA OLDU TEBRİK EDEN DE

İmamoğlu’nun paylaşımlarının ardından takipçileri farklı yorumlarda bulundu. 

ereksiz Eleştiri kullanıcı adını kullanan @96smilex: “Oo başkanım yeni linçler hazırlanıyor” diyerek Ekrem İmamoğlu’na gerçekleşecek olan linç konusunda uyarıda bulunurken @mehmetKol1 kullanıcı adındaki Mehmet Kol ise, “Cübbeli ziyaret etseydi şeriat geliyor diye dünyayı ayağa kaldırırdınız; ama papaza serbest. Şimdi anladık vakıflara, derneklere yardımın neden kesiceğini bütün parayı papazlara Patrikhane’ye aktarıcaksın. Sen de haklısın diyetini vermek zorundasın” diyerek eleştiride bulundu.

Ayrıca bir başka kullanıcı Görkem ismindeki @Grkem57714490 adlı kullanıcı da, “Helal olsun be! Bütün dinler bizimdir herkesi kucaklayacağız biz arkandayız başkanım özledik bu görüntüleri bazıları şimdi tepki gösterir önce gidip Madımak’ta tekbir diyip insan yakanlara göstersinler” dedi. Furkan Delibaş ismindeki bir başka kullanıcı ise, “Din dil ırk etnisite ayırt etmeksizin,insana insan oldugu için saygı duyan güzel ekrem başkan seviyoruz seni” diyerek Ekrem İmamoğlu’nu tebrik etti.

Tumhaber.com / ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı