Dizilerdeki yasak aşk, sadakatsizlik konuları yeni bir tartışma başlattı. Çok eşlilik mi, kumalık mı normalleştiriliyor?

Tv diziler dönem dönem belirli konular üzerinden gidiyor. Bir zamanlar ağalı, doğu dizileri modayken, son yıllarda tarihi diziler bu sene de hukuk temalı diziler furyası ekranları sardı. 

sadakatsiz

Türkiye'de son dönemde ekranları kaplayan sadece bol acıtasyonlu dram dizileri oldu. Dizilerin klişeleri aynı olsa da sadece temaları değişti.

Gözden kaçırmayın

TRT'den Beklenmeyen Final Kararı! Reyting Rekortmeni Dizi Kriz Nedeniyle Bitiyor! TRT'den Beklenmeyen Final Kararı! Reyting Rekortmeni Dizi Kriz Nedeniyle Bitiyor!

Son dönemde ise ekranlardaki şiddet, ezilen kadınlar temalı diziler yerine tartışma konusu yine aldatma temalı diziler oldu. Sosyal medyada izleyiciler aldatma temalı dizileri "Toplumun ahlakını bozuyor" diye RTUK'e şikayet etmeye başladı. 

Ekranlarda artık hiç komedi dizisi kalmamış sadece yaz aylarında bir kaç romantik komedi dizileri ile tüm sezon dramlarla şişen içimiz bir nebze açılıyordu. Ancak türk izleyicisi yaz dizilerini tercih etmediğinden dram dizileri tam gaz devam ediyor. 

6139bb1b86b2440ce848e77e-1

Ekranlardaki acıtasyon ezilen dövülen kadınlar şiddet içerikli mafya ve hukuk bol propagandalı tarihi diziler yerine aldatma temalı dizilerin toplumun ahlakını bozduğu gerekçesiyle şikeyetler başladı. Ancak çıkan tartışmada da sosyal medyda kullanıcılar ikiye bölündü. Kimileri bu dizilerin çok eşlilik, kuma gibi gelenekleri normalleştirdiğini kimileri de yasak aşkların normalleştirildiğini savundu.