Ekonomi

Ekonomiye Koronavirüs Darbesi! Ford Otosan Üretime Ara Veriyor

Koronavirüs sebebiyle ekonomik gelişmeler olumsuz bir istikamette ilerlemeyi sürdürüyor. Piyasalardaki yaşanan dalgalanmaların yanı sıra dünyada üretim bazı sektörlerde ve firmalarda durma noktasına geldi. Birbirleri ile bağlantılı olan fabrikalarda tedarik sıkıntısından üretim durdurma kararları alınmaya başlandı.

Kocaeli Gölcük’te faaliyetini sürdüren Ford Otosan da üretim durdurma kararı veren firmalar arasına dahil oldu. Firma tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklamada 30 Mart – 4 Nisan arasında üretime ara verileceği ilan edildi.

Ford Otosan’ın açıklamasına göre üretimi durdurma kararının sebebi olarak yurt dışındaki üretim tesislerinde meydana gelen kesintiler nedeniyle olduğu belirtildi. Üretim takviminde değişiklik yapan firma belirtilen sürenin ardından üretime devam etme planları yapıyor.

Koronavirüs sebebiyle özellikle otomotiv sektörü ciddi darbe almış ve araç üretimleri durma noktasına geldiği için piyasada sıfır araç hiç kalmamıştı. Sıfır araç almak isteyen vatandaşlara 4 ay sonrasına gün veren firmaların nasıl bir eylem planı uygulayıp krize son verecekleri merak konusu oldu.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı