08 Ocak 2020 Çarşamba 09:07
Resmi Gazete'de yayımlandı! GSS borcu olanlar sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek mi?

GSS prim borcu bulunanlar birkaç gün öncesine kadar sağlık hizmetlerinden yararlanamıyordu. Ancak Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre artık hastanelerden hizmet alınabilecek. Cumhurbaşkanı kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla beraber prim borcu bulunanlar için tanınan süre değişti. Prim borcu olan vatandaşların 2020 yılı sonuna kadar hastanelerden sağlık hizmeti almaya devam edeceği belirtildi. Ayrıca bu karar 1 Ocak 2020 itibariyle geçerli olurken GSS prim borcu olanlar bu sene sonuna kadar sağlık hizmeti alabilecek.

Cumhurbaşkanı kararına göre GSS kanununun 60. maddesinin 1. fıkrasının A bendi 2 numaralı alt bendine göre sağlık hizmeti alamayan Türk vatandaşlarıyla bunlara bakmakla yükümlü olan kişiler 31.12.2020 tarihine kadar sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.