Emeklilerin maaşlarındaki gerileme sonrası, geçinemeyecek duruma gelmesinin ardından yeni yöntemler de yaşama geçirilmeye başlandı. Bankalar müşteri kazanmak adına bu durumu fırsata çevirmiş duruma gelmiş olduğu için adeta birbirleri ile yarışmaya başladı.

Emekli maaşları ile ilgili en çekici paketlerden birisini de Türkiye Ekonomi Bankası'ndan (TEB) ek zamdan yararlanamayan vatandaşlar için web sayfasında duyurdu. Bankanın geliştirdiği promosyon paketine göre emekli 5.200 TL ödeme alabilecek.

Bankalar, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamlarına göre hesaplanan ve ek zamdan yararlanamayan emekli maaşları için tekrar yeni bir paket hazırlıyor. Basında yer alan banka promosyon paketlerinden birisi de TEB Paketi oldu.

Türkiye Ekonomi Bankası(TEB) ek zamdan yararlanamayan vatandaşlar için kendi web sayfasından duyuru yaptı.Banka’nın hazırladığı promosyon paketinde toplam da 5 bin 200 lira ödeme elde edilebiliyor.

Emekli maaşını TEB’e taşıyarak 36 ay boyunca Türkiye Ekonomi Bankası(TEB)’ndan almayı taahhüt eden ve en az 2 adet Otomatik Fatura Ödeme Talimatı veren emekli maaş müşterilerine 2.750 TL’ye varan promosyon ödemesi yapılacak.

Ayrıca yapılan duyuruda promosyona ek olarak emeklilerin ilgili bankayı tavsiye etmeleri durumunda emekli maaşını TEB’e taşıyan her bir maaş müşterisi için de 250 TL olarak toplamda 2.500 TL’ye varan nakit ödül ödenecek.