Ehliyet Ve Kimlik Kartları İçin Devrim Gibi Uygulama Bugün Başladı!

İçişleri Bakanlığı'na bağlı olan Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Türkiye'de vatandaşların hayatını kolaylaştıracak devrim gibi bir hizmeti bugün resmen başlattı.

Ehliyet Ve Kimlik Kartları İçin Devrim Gibi Uygulama Bugün Başladı!
21 Eylül 2020 - 15:32 - Güncelleme: 30 Eylül 2020 - 10:18

Ehliyet sahibi vatandaşlar başvuruda bulunarak Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarına ehliyet bilgilerini işletebiliyorlar. Bu sayede vatandaşlar ehliyet taşıma zorunluluklarından da kurtulmuş oluyorlar.

EHLİYET TAŞIMAK TARİH OLUYOR

Ehliyet bilgilerini kimlik kartlarına yüklemek isteyenler önce Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlükleri'nden randevu alıyorlar. Kendilerine belirtilen saatte ilgili yerde bulunan vatandaşların işlemleri çok kısa sürede yapılıp kimlik kartlarının ehliyet olarak da kullanmaya başlamaları sağlanıyor.RANDEVUSUZ İŞLEM YAPILMAYACAK

Ehliyetlerle kimlik kartlarının birleşmesi için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti yeni kimlik kartı sahibi olunması gerekiyor. Çipli sistemi bulunan yeni kimlik kartlarına ehliyet bilgileri aktarılıyor. Ücretsiz olarak yapılan bu işlem için Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün internet sitesi olan randevu.nvi.gov.tr adresinden veya Alo 199'dan randevu alınması gerekiyor.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre kesinlikle randevusuz işlem gerçekleştirilmeyecek. Randevu almadan ilgili müdürlüklere giden vatandaşlar işlemlerini yapmadan geri dönmek zorunda kalacaklar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum