Eğitim

E-Okul Giriş ve VBS devamsızlık sınav sonuçlarına görüntüleme

E-Okul aracılığı ile sunulan Veli Bilgilendirme Sistemi ( VBS ) velilerin öğrencilerinin devamsızlıklarının ve sınav sonuçlarının takip edilebilmesi için kullanılan önemli bir araçtır. Nasıl girilir?

Milli Eğitim Bakanığı tarafından velilerin bilgilendirilmesinde kolaylık sağlanması adına kurulan e-Okul sistemi hizmeti devam ediyor. Veli Bilgilendirme Sistemi olarak tabir edilen ekrandan öğencinin güncel sınav sonuçları, devamsızlık durumu ve not ortalamaları görüntülenebilmektedir. Velilerin sıklıkla kullandığı bu uygulama sayesinde artık eğer öğrenci bir derste başarısızsa bu hemen fark edilerek buna uygun aksiyon alınmakta ve notu düzeltebilmesi için yardımcı olunabilmektedir.

E-OKUL VBS GİRİŞ

MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın yönettiği https://e-okul.meb.gov.tr/ web sitesinin ekranına girmelisiniz. Ardından bu ekranda “Veli Bilgilendirme Sistemi” başlığı taşıyan kutudaki Öğrenci TC Kimlik Numarası ve Öğrenci Numarası bilgilerinin doldurarak öğrencinin notları ve devamsızlığı görüntülenebilmektedir. Ayrıca bu web sitesinde önemli duyurular ekranından duyurular da takip edilebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı