Gündem

E-Devlet Tarih Oluyor! Dijital Türkiye Geliyor

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre e-devlette değişikliğe gidiliyor.  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç konu ile alakalı açıklamalar yaptı.

 Yapılan açıklamaya göre hemen devletin ismi hem de bazı özellikleri değişecek. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr Ali Taha Koç devlet kurumlarının kartları işlemlerin gerçekleştirebildiği e-devlet sisteminin yeni sisteme ayak uydurması için değişikliğe gidildiğini duyurdu.

Ali Taha Koç sistem üzerinde ara yüzün çok daha estetik ve kullanışlı hale getireceklerini isminin de Dijital Türkiye olarak değiştirileceğini ve çok da insan tarafından kullanılabileceğini anlattı.

 Ali Taha Koç yakın zamanda Dijital Türkiye ismini alacak yeni sistemin hem tasarım yönünden yenileneceğini hem de sisteme dahil olmayan bazı hizmetlerin eklenerek vatandaşlara verilen hizmetin geniş verileceğini duyurdu.

E-devlet sisteminin değişikliği önünde yapılan açıklamalar netlik kazanmasa da sistemin ne zaman hayata geçirileceği henüz net değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı