Dünyaca Ünlü Yatırım Bankası Altın Fiyatı Tahminlerini Değiştirdi! Ons Altın Ne Kadar Olacak?

Dünyanın sayılı yatırım bankalarından olan Citigroup altın fiyatlarına yönelik tahminlerinin yer aldığı bir rapor yayınladı. Ünlü yatırım bankası 2020 yılının sonuna kadar altın fiyatlarının yıllık en yüksek seviyeye çıkacağı tahmininde bulundu. Ons altın ne kadar olacak?

Dünyaca Ünlü Yatırım Bankası Altın Fiyatı Tahminlerini Değiştirdi! Ons Altın Ne Kadar Olacak?
18 Ekim 2020 - 23:23

2020 yılında güvenli liman arayışı içerisinde olan yatırımcılar emtia piyasalarına yöneldiler. Bu nedenle değerli madenlerin işlem hacimlerinde çok ciddi yükselişler meydana gelirken bu piyasasının parlayan yıldızı ise altın oldu. Bu nedenle altın fiyatlarında ciddi bir değişkenlik gözlemlenmeye başladı. Altın fiyatlarında meydana gelen istikrarsız fiyatlama ise tahminleri oldukça güç bir hale getiriyor.

ALTINDA YENİ ZİRVE TAHMİNİ

Dünyada önemli yatırım bankaları altın fiyatlarına dair tahminlerini açıklamaya devam ediyorlar. Bunlardan birisi de Citigroup oldu. Citigroup tarafından yayınlanan son rapora göre altın fiyatları ABD seçimlerinden ciddi oranda etkilenecek ve yıl sonuna kadar yeni bir zirve görecek.ABD BAŞKANLIK SEÇİMLERİ EMTİA PİYASASINI ETKİLİYOR

Citigroup altın raporunda, “2020 ABD başkanlık seçimleri emtia piyasalarını çok yakından etkileyecek. Seçim öncesinde altın fiyatlarının bundan az oranda etkilendiği görülüyor. Bu nedenle yılın dördüncü çeyreğinde altın fiyatlarında sıra dışı yükseliş görülebilir.” denildi.

ONS ALTIN 2020 SONUNDA ve 2021 YILINDA NE KADAR OLACAK?

Citigroup tarafından yayınlanan raporda ons altının fiyatına dair tahminde de bulunuldu. Tanınmış yatırım bankasının raporuna göre 2021 yılında ons altın 2.300 dolara yükselecek. 2020 yılının aonunda ise ons altın 2.100 dolar seviyesini aşacak.Öte yandan ons altın şu anda 1.900 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • FAİK VARDAR
    3 gün önce
    akıllı olma lazım ya bu yeni bir şey değil ki hamza yardımcıoğlu ve selçuk gezer youtubede ki videolarında bunları aylar önceden yorumlamıştı açın bakın bunlar her halde yeni uyandı