Dünya Sağlık Örgütünden Türkiye Açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü tarafından bugün yapılan açıklamada Türkiye'deki koronavirüs vakaları değerlendirildi. Dünya Sağlık Örgütü'nün uzmanları Türkiye'de son günlerde gerçekleşen rakamlar hakkında temkinli bir iyimserlik içerisinde olduklarını söylediler.

Dünya Sağlık Örgütünden Türkiye Açıklaması
23 Nisan 2020 - 23:12

 

Dünya Sağlık Örgütü uzmanları bugün bir toplantı tertip ederek dünyadaki koronavirüs vakaları hakkında değerlendirmelerde bulundular. Yapılan açıklamalara Türkiye'deki koronavirüs vakalarında son günlerde meydana gelen iyimser tablo damga vurdu.

Türkiye'deki koronavirüs vaka sayılarının dengelenmeye başladığını vurgulayan uzmanlar temkinli bir iyimserlik tespiti yaptılar. Türkiye'nin verilen mücadelede başarılı olduğunun altı çizilirken ilerleyen günlerde daha güzel veriler üzerine yorum yapabileceklerini belirttiler.

Dünya Sağlık Örgütü ekibinde yer alan Catherine Smallwood gerçekleştirilen toplantıda Türkiye hakkında, “Şu anda Türkiye'de 100 bin civarında koronavirüs vakası var. Geçen hafta vaka artış oranı yüzde 47 seviyesindeydi. Belirli bir seviyede vaka artışı halen sürüyor. Ancak Türkiye tedbirlerle ve gelişmiş tıbbi imkanlarla vaka sayılarında bir denge oluşturmaya başladı. Bu sebeple temkinli bir iyimserlik içerisindeyiz.” dedi.

Türkiye'nin elde etmeye başladığı başarı tüm dünyada dikkatleri çekmeyi sürdürürken çok sayıda ülkenin, Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan sistemleri araştırmaya başladıkları belirtildi.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum