Dünya

Dünya Bunu Konuşuyor? Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong Un Öldü Mü?

Dünyada günün en çok konuşulan gündem maddesi Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong Un’un sağlık durumu oldu. CNN tarafından verilen habere göre ABD istihbarat yetkilileri Kim Jong Un’un yaşam mücadelesi verdiğini bildirdiler.

İki farklı istihbarat bilgisi ile konunun doğruluğunun arttırılmasına yönelik çalışma yapan ABD istihbaratının bu bilgileri edinmesinin ardından CNN tarafından Kim Jong Un’un sağlık durumu haber yapıldı.

İlgili habere göre Kuzey Kore devlet başkanı Kim Jong Un geçirdiği ameliyat sonrasında doktorların tüm imkanları seferber etmesine rağmen sağlık durumu iyileşmedi. Bunun aksine gün geçtikçe kötü duruma gelen Kim Jong Un’un sağlık durumu oldukça ciddi bir hale geldi. Kim Jong Un’un her an ölebileceği bilgisinin yer aldığı haber dünyanın en çok konuştuğu konu haline dönüştü.

Kuzey Kore’nin içine kapanık bir ülke olması sebebiyle Kim Jong Un’un sağlık durumu hakkında net bir bilgi edinilemiyor. Son günlerde devlet başkanının hiç bir yerde görülmemesi Kuzey Kore hakkındaki iddiaları doğruluyor yorumları yapılıyor.

Kuzey Kore ile uzun yıllardır bir düşmanlık içerisinde olan Güney Kore’de Kim Jong Un’un sağlık durumu hakkında dün önemli bir haber yayınlandı. Buna göre Kim Jong Un geçirdiği ameliyat sonrasında iyileşmeye başladı. Ancak haberde herhangi bir kaynak belirtilmemesi haberin doğruluğunun sorgulanmasına neden oldu.

36 yaşında olan Kim Jong Un’un sağlık durumu hakkında yapılan değerlendirmeler için bugün gün içerisinde Kuzey Kore’den bir açıklama yapılması bekleniyor.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı