Yaşam

Düğün yapacaklar dikkat! Bizzat Valiler kontrol edecek!

Son zamanlarda düğünlerde havaya ateş edenlerin sayısının çoğalmasıyla birlikte İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine genelge göndererek emniyet güçlerini uyardı. Gönderilen genelgede bayram, düğün, uğurlama, spor müsabakası gibi kutlama faaliyetlerinde valiliklerce alınması istenen önlemler teker teker sıralandı.

MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA

Eğlence faaliyetlerini düzenleyenlerden taahhütname alınarak havaya ateş edildiği takdirde cezai yaptırım uygulanacak. Açık havada faaliyeti düzenleyenler farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan “Mutluluğa kurşun sıkma, geleceği karartma” yazılı afişler, davetlilerin görebileceği şekilde alanlara asılacak.

BİZZAT VALİLER KONTROL EDECEK

Faaliyetlerde silahıyla havaya ateş açtığı belirlenen kamu çalışanları hakkında da disiplin işlemi başlatılacak ve idari para cezası uygulanıp uygulanmadığına özellikle dikkat edilecek. Kendi mahallelerinde ve çevre mahallelerde havaya ateş açıldığını gören muhtarlar kolluk birimlerine ihbarda bulunacak. Ayrıca 81 ile gönderilen bu genelgeyle denetimlerin valiler, kaymakamlar ile kolluk kuvvetleri tarafından yakın takip edilmesi, herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesi uyarısında bulunuldu.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı