Fox Tv'nin yeni dizisi El Kızı sonunda bitiyor. Sevda Erginci ve İsmail Ege Şaşmaz'ın başrolünde yer aldığı El Kızı dizisi tepkiler almasına rağmen devam etmişti.

Berk Cankat yazın kendisine gelen bir dizi senaryosunun daha ilk bölümden içerdeği kadına şiddet, hayvana şiddet, ensest, tecavüz içerdiğini söyleyip tepki göstermişti. O dizinin daha sonra El Kızı dizisi olduğu ortaya çıkmıştı. Dizinin ilk bölümünde tüm acıtasyon dram istismarlar kullanılmaş kadına şiddet normalleşince hayvana şiddet de eklemişlerdi. Dizi arka planada Ahmet Kaya olarak dozu yükseltmişti.

Türk halkının sevdiği dram acıtasyon sadaka kültürü şiddet dizilerde reyting belirleyicisi olarak yer alıyor. El Kızı'da bu durumun hepsini kullanaran bir dizi çekmişti. Ancak dizi tepki görmesine rağmen ilk bölümlerde iyi bir oran elde etmişti. Daha sonra bu sahneler azalınca reytingde azalmıştı.

NTC Medya’nın yapımclığını üstlendiği Muğla’da çekilen El Kızı dizisi düşen reytinglerini yükseltmedi. Sevda Erginci, İsmail Ege Şaşmaz, Münir Can Cindoruk ve Perihan Savaş’ın başrollerinde yer aldığı El Kızı dizisi için final kararı verildi.

El Kızı dizisinin 13. bölümde final yapacağı açıklandı.