Galatasaray, son günlerdeki kötü gidişatın ardından teknik direktör Fatih Terim ile yollarını ayırdı. Fatih Terim ayrılığı sonrasında NEF stadyumu'nda bir basın toplantısı düzenleyen Galatasaray başkanı Burak Elmas görüşme için Domenec Torrent’in Türkiye'ye geldiğini duyurdu. Burak elmasın bu açıklaması sonrasında Domenec Torrent kimdir sorusunun yanıtı Galatasaraylı taraftarlar tarafından merak edilmeye başlandı. Peki domenech Torrent kimdir Kaç yaşında? Galatasaray teknik direktörü Domenec Torrent mi oldu?

DOMENEC TORRENT KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

 Domenec Torrent, 14 Temmuz 1966 tarihinde İspanya'da dünyaya geldi. Katalan ekiplerinde futbol dünyasına adım atan Torrent, Katalan ekipleri Unio Esportiva Olot ile Guixols'ta Kısa süre forma giydikten sonra 27 yaşında futbolu bırakarak emekliye ayrıldı. daha sonra antrenörlük yapmaya başlayan Torrent, birçok farklı takımda görev aldı.

domenec-torrent-kimdir-kac-yasinda-galatasaray-teknik-direktoru-oldu-mu-hangi-takimlari-calisti-2

DOMENEC TORRENT HANGİ TAKIMLARI ÇALIŞTIRDI?

Domenec Torrent teknik direktör eğitimlerini tamamladıktan sonra Palafrugell'de 6, Palamos ve Girona'da 1 yıl boyunca teknik direktörlük görevini yürüttü. 2007 yılında ise Barcelona ile anlaşma imzaladı. Torrent burada Guardiola ile birlikte çalışmaya başlarken Guardiola'nın A takıma geçmesi ile birlikte A Takım teknik ekibinde yer almaya başladı. Torrent daha sonra Guardiola Bayern Münih'e geçişinin ardından onunla birlikte Almanya'ya gitti ve üç sezon boyunca Almanya'da başarılı olduğu.

Bayern Münih ile yollarını ayıran Guardiola ile birlikte Manchester city'ye giden Torrent, 2016-2018 yılları arasında burada görev aldı. Domenec Torrent daha sonrasında takımdan ayrıldı ve New York City'nin başına geçti. Burada geçirdiği bir sezonun ardından Flamengo da şansını deneyen teknik adam 4 ay kaldıktan sonra görevden ayrıldı. 59 yaşındaki teknik adam 2020 yılının Kasım ayından bu yana herhangi bir takımda görev yapmıyor.

DOMENEC TORRENT GALATASARAY TEKNİK DİREKTÖRÜ MÜ OLDU?

Fatih Terim ile yollarını ayıran Galatasaray'da Başkan Burak Elmas NEF stadyumunda bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında önemli açıklamalar yapan Elmas, "Çok sayıda isimle görüştüm. Ama Torrent'in bize katkı sağlayacağını düşündüm. Bize büyük katkı sağlayacak." Diyerek Torrent ile anlaşma sağlandığını açıkladı.