Doların Toparlanma Dönemi Kısa Sürdü! Dolar Kaç TL Oldu?

Merkez Bankası'nın 100 baz oranında faiz indirimine gitmesi ve ABD'de işsizlik rakamlarının açıklanmasıyla da yaşanan hareketlilik bugün de devam ediyor. Dolar kaç lira oldu?

Doların Toparlanma Dönemi Kısa Sürdü! Dolar Kaç TL Oldu?
24 Nisan 2020 - 11:38

 

Piyasalarda yaşanan son gelişmelere bağlı olarak değişim hareketleri hız kazandı. 22 Nisan'da Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu tarafında faizlerde 100 baz oranında indirim yapılması kararı alınmış ve kamuoyuna duyurulmuştu.

Türkiye'de faiz indirimi kararına ABD'den işsizlik rakamlarının rekor seviyelere ulaştığı haberlerinin de eklenmesiyle piyasaların kapalı olduğu 23 Nisan gününde dolar kuru 6,99 TL'den 6,94 TL'ye kadar geriledi.

Dolar kurunun üzerinde Türk lirasının baskı oluşturmasına neden olacak gelişmelerin etkisi bugün kendisini gösteremedi. Kuru baskılayamayan Türk lirası doların fiyatlamasında aşağı yönlü bir hareketin meydana gelmesini sağlayamadı.

Doların Türk lirası karşısında direnç göstermeye başlamasıyla bugün öğle saatlerinde dolar 6,97 TL'den işlem görmeye devam ediyor.

Euro'da ise farklı bir görüntü yaşanıyor. Uzun bir süredir yukarı yönlü olan Euro kuru yönüne aşağıya doğru çevirdi. Buna göre 7,60 TL barajını aşan euro şu anda 7,50'den işlem görüyor.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum