Doların Ateşi Sönmüyor! Tarihi Rekor Kırılacak Mı? Uzmanlardan Günlük Dolar Yorumları!

Türkiye'de piyasalarda yaşanan tedirginlik sebebiyle dolar kuru yükseliş grafiğini devam ettiriyor. 15 Nisan 2020 Çarşamba günü dolar kuru ne kadar olacak? Dolar tarihi rekorunu kıracak mı?

Doların Ateşi Sönmüyor! Tarihi Rekor Kırılacak Mı? Uzmanlardan Günlük Dolar Yorumları!
15 Nisan 2020 - 08:04

 

Türkiye'de piyasaların kırılgan yapısı dolar kurunun belirlenmesinde etkili olmayı sürdürüyor. Dün IMF tarafından açıklanan Türkiye öngörüsü sonrası doların ateşi yükseldi ve kur tarihi bir rekoru zorlamaya başladı.

IMF'nin Türkiye'de 2020'de yüzde 5 küçülme beklediğini açıklamasına piyasalar anında tepki verdi. Dolar kuru 6,77'den günü kapatırken gece yükselişini devam ettirdi. Türkiye'den şimdilik dolar kurunun ateşini söndürmek için bir hareket yapması beklenmezken analistler doların tarihi rekoru olan 6,84'ü gün içerisinde zorlamasını beklediklerini açıkladılar.

Amerika Birleşik Devletleri'nde dolar paritesinde düşüş yaşanması ve IMF'nin orada da küçülme beklediğini açıklaması gelişmekte olan ülkelerin para birimleri üzerinde olumlu bir yansıma yapmadı. Türk lirası da bu durumdan etkilenerek dolar karşısında direncini kaybetti.

Türkiye'de piyasaların 15 Nisan 2020 Çarşamba günü ne yönde eğilim göstereceği merak edilirken gün içerisinde dolar grafiğinin yukarı yönlü hareketinin devam etmesi durumunda dolar tarihi bir rekora imza atacak. Dolar şu anda 6,82 TL'den işlem görüyor.

Öte yandan euroda da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Tıpkı dolar gibi euro da Türk lirası karşısındaki yükselişini sürdürüyor. 7,50 sınırına dayanan euronun bu seviyeyi aşması halinde yükseliş hızını arttırmasından endişe ediliyor. Euro şu anda 7,48 TL'den işlem görüyor.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum