Ekonomi

Dolar ve Euro fiyatlarında değişiklik oldu mu? 5 Aralık döviz kurları kapanış fiyatları ne kadar?

5 Aralık Perşembe döviz kuru fiyatları günün kapanış saatlerinde hemen hemen aynı rakamlar üzerinden sabit olarak beklemeyi sürdürüyor. 4 Aralık Çarşamba günü en yüksek 5,7530 TL, en düşük 5,7336 TL’den günü tamamlayan Dolar, yurt içi piyasada Merkez Bankası faiz kararının açıklanacağı tarihi bekliyor. 12 Aralık’ta açıklanacak olan faiz kararının Dolar ve Euro kuruna nasıl etki edeceği de merak konusu. 

Dolar alış 5,7447 TL’den işlem görürken Dolar kapanış 5,7472 TL’den işlem görmeye devam ediyor. Euro ise 6,3851 TL’den alış, 6,3881 TL’den satış gerçekleştiriyor. 

Bu sabah 09:50 itibariyle bir önceki kapanışa göre yüzde 0,1 azalan Dolar/TL bandıyla beraber Avro/Dolar paritesi ise yatay seyirle beraber 1,1080 seviyesinde bulunuyor. 

Dolar Uzman Yorumları 

Uzmanlar, 4 Aralık 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump’ın ABD’de gerçekleştirdiği görüşmenin en önemli konu başlığı olduğunu söylüyor. Her iki lider arasında yapılan görüşmeden sonra ise ılımlı adımlar sayesinde piyasalardaki gerilimin azaldığını söyleyen uzmanlar yaklaşık 3 haftalık süre zarfında 5.80 seviyesinin altında fiyatlamaların gerçekleştiğini söyledi. Ayrıca küresel ekonominin resesyone girmesinin de beklenmediği bildirildi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı