Dolar Tahtını Kripto Paralara Kaptıracak!

Yeni dünyanın para birimi olarak nitelendirilen kripto para piyasası dönemlerde dikkatli bir şekilde takip edilmeye başlandı. Dünyanın önemli yatırım şirketlerinin uzman isimleri yakın bir gelecekte dolar yerine yeni bir rezerv paranın kullanılmaya başlanacağını ve bunun da bir kripto para olacağını iddia etmeye başladılar.

Dolar Tahtını Kripto Paralara Kaptıracak!
22 Nisan 2020 - 09:57

 

Dünyada yaşanan ekonomik koas yeni arayışları da beraberinde getirdi. Bu anlamda yeni dünyanın para birimi olarak nitelendirilen kripto paralar ön plana çıkmaya başladı. İnsanların hayatında bir kaç yıldır bulunan kripto paralar üzerine her gün yüz binlerce arama yapılıyor.

Yatırım şirketi Bianco Research'ın CEO'su Jim Bianco'ya göre kripto paralar yakın bir gelecekte doların yerini almaya başlayacaklar. Dünyada en çok kullanılan para biriminin dolar olduğunun altını çizen Bianco, “Şu anda rezerv para birimi olarak dolar görülüyor. Yaşanan kaosta da insanlar ABD dolarına kaçma eğilimi gösteriyorlar. Dolar dünyanın her yerinde fiyatlama yapılabilecek bir para birimi. Herhangi bir ülkenin veya topluluğun para biriminin doların yerine geçmesi gibi bir ihtimal söz konusu bile edilemez. Doların yerine ancak kripto paralar geçebilir. Yeni dünyada bu gerçekleşecektir.” dedi.

Kripto paraların öncüsü olan Bitcoin'd eyason gelişmeler Bianco'nun düşünceleri doğular nitelikte bulunuyor. Yükseliş ivmesine geçen Bitcoin, yatırımcılarına büyük bir kar kazanma fırsatı sunmanın arefesinde bulunuyor. Uzmanlara göre Haziran 2020'de Bitcoin tarihi bir sıçrayışla tüm dünya finans piyasalarının birinci gündem maddesi haline gelecek.

Kripto para piyasasında işlem gören paraların 22 Nisan 2020 Çarşamba günü fiyatları şu şekilde:

Bitcoin (BTC) : 6.906 Dolar

Ethereum (ETH) : 173 Dolar

Ripple (XRP) : 0,19 Dolar

Tether (USDT) : 1 Dolar

Bitcoin Cash (BCH) : 221 Dolar

Bitcoin SV (BSV) : 184 Dolar

Litecoin (LTC) : 40 Dolar

Binance Coin (BNB) : 15,3 Dolar

EOS (EOS) : 2,5 Dolar

Tezos (XTZ) : 2,22 Dolar

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum