Ekonomi

Dolar ne kadar? Merkez Bankası faiz indirimi kararı doları nasıl etkiledi? Dolar fiyatları ne kadar oldu?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bugün Para Politikaları Kurulu toplantısı sonrasında faiz indirimi kararını açıkladı. Yatırımcılar da merakla, Dolar ne kadar? Merkez Bankası faiz indirimi kararı doları nasıl etkiledi? Dolar fiyatları ne kadar oldu? sorularının cevaplarını aramaya başladı. Peki, Dolar ne kadar? Merkez Bankası faiz indirimi kararı doları nasıl etkiledi? Dolar fiyatları ne kadar oldu?

DOLAR NE KADAR?

 Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal tarafından açıklanan faiz indirimi sonrasında dolar fiyatları merak konusu oldu. 25 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından açıklanan faiz indirimi sonrasında dolar fiyatları beklenildiğinin aksine fırlamamış sabit kalmıştı. Hatta zaman zaman dolar fiyatlarında düşme yaşanmıştı. Son zamanlarda dolar fiyatları yükselse de o dönemde dolar fiyatlarının 7 liranın üzerine çıkacağı görüşü yaygındı.

MERKEZ BANKASI FAİZ İNDİRİMİ KARARI DOLARI NASIL ETKİLEDİ?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından bugün açıklanan faiz indirim kararı sonrasında da dolar fiyatlarının seviyelerini koruması bekleniyordu. Dolar fiyatları şu anda Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz indirimi kararı sonrasında 5,69  fiyatlarında seyrediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı