Dolar Kritik Eşiğin Peşinde! Uzmanlardan Dolar Yorumları

Doların Türk lirası karşısındaki dalgalı seyri yeni haftanın ilk işlem gününde de devam ediyor. Doların fiyatlanmasında ABD'den gelen koronavirüs tedbirlerinin gevşetileceği haberlerinin etkili olması bekleniyor.

Dolar Kritik Eşiğin Peşinde! Uzmanlardan Dolar Yorumları
20 Nisan 2020 - 09:22

 

Geçtiğimiz hafta oldukça dalgalı bir seyir halinde yatırımcıların başını döndüren dolar yeni haftaya da aynı nitelikte başladı. Gelişmekte olan ülkelerin para birimleri dolar karşısında yanı seyri devam ettiriyorlar.

Uzmanlara göre dolarda 6,95 TL seviyesine oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. Bu seviyeyi dolar cuma günü zorlamış ancak kalıcı olamamış ve aşağıya doğru hareket etmişti. Bu hafta dolar 6,95 eşiğini geçmeye çalışacak. Bu seviye aşılırsa dolar 6,97'yi zorlayacak.

Dolarda düşüş eğilimi yaşanması halinde uzmanlara göre 6,89 seviyesi kısa vadeli destek olarak değerlendiriliyor. Dolar bu seviyenin altına indiği durumda ise hesapların yeniden yapılacağı ve aşağı yönlü hareketlerin hız kazanacağı bildirildi.

Öte yandan uzmanlara göre doların bu haftaki grafiğini petrol fiyatları belirleyecek. Petrol üreten ülkelerin üretim kısıtlaması kararlarının beklenen etkiyi vermemesi sebebiyle henüz bu piyasada bir net görüntü elde edilemedi. Bu nedenle dolar fiyatlaması için petrol fiyatlarındaki eğilim belirleyici olacak. Petrol fiyatları düşerse dolar üzerinde baskı artacak.

Yeni haftanın ilk işlem gününde dolar 6,92 TL'den işlem görüyor. Euroda ise hareketlilik sürerken 7,52 TL fiyatlaması gerçekleşti.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum