Ekonomi

Dolar'da son durum! Kur yükselmeye devam ediyor mu? Son dakika Euro ve Dolar fiyatları

TCMB’den faiz indirimi beklentisinin oluşması, doların 5.81 TL’nin üzerine çıkmasına neden olmuştu. Dolar/TL kuru akşam saatlerine doğru ise 5.81 TL’nin altına düştü. Yeni güne 5.8070 TL’den başlayan doların bu haftaki eğilimi merak ediliyor. Çünkü tüm piyasaların gözü bugün yapılacak FED, yarın da TCMB toplantısında.

9 – 13 Aralık 2019 haftasına 5.78 TL seviyesinden başlayan dolar, dün ki hareketlilikle beraber 5.81 TL’nin üzerine çıkmıştı. Yarın yılın son faiz kararını verecek olan Merkez Bankası, piyasa beklentileriyle beraber 200 baz puanlık bir faiz indirimine gidecek mi? İşte bu sorunun yanıtlarını merak eden piyasalar, dolar ve euro kurundaki hareketliliği de takip etmeye başladı.

11 Aralık 2019 güncel dolar fiyatı yeni güne 5.8040 TL’den başladı. Bugün yapılacak olan FED toplantısının ardından ABD’den yılın son faiz kararı açıklanacak. Ayrıca FED’in bugün ki toplantısında faizle ilgili bir aksiyon alması beklenmiyor. Yapılacak bir faiz artışı, kurdaki yükselişin tetiklenmesine neden olabilir. Öte yandan FED 2019 yılı içinde 3 defa faiz indirimine gitmişti.

11 Aralık 2019 güncel Euro fiyatı ise 6.44 TL’den işlem görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu