Ekonomi

Dolar Büyük Düşüş Sonrası 3.65 Sınırına Yaklaştı

Dolar ve Euro’nun milli para değerimize olan karşılığında çok büyük bir artış gözlemlenmişti. Ülkemiz karşı karşıya kaldığı durumlar sebebiyle Olağanüstü Hal ilan etmek zorunda kalmış ve bu durum da ekonomik anlamda ciddi sıkıntıların meydana gelmesine sebep olmuştur. Ancak sürecin özellikle de son zamanlarda normale dönmesi ve yapılan yatırımların artmasıyla birlikte dolar ve Euro da bir anda çok ciddi bir düşüş meydana geldi. Her hafta 3.90 zirvesinin altına bir türlü düşmeyen dolar ve 4 Türk Lirası zirvesini de gören ve hatta geçen Euro, ekonomik anlamda önemli projelerin yürürlüğe girmesiyle birlikte çok büyük bir düşüş yaşadı ve halen de yaşıyor.

Döviz kurlarının 3.50 seviyesine kadar indirilebilmesi ve milli paranın değer kazanabilmesi adına önemli projeler yürürlüğe giriyor ve bununla birlikte ekonomik anlamda önemli gelişmeler sağlanıyor. Yatırımların artırılabilmesi adına ve ülkemizin ticari anlaşmalar imzalayarak daha önemli başarılara imza atabilmesi adına önemli önlemler alınmış ve önemli projeler yürürlüğe girmiştir.

Dolar Değer Kazancı Trendine Girdi

Küresel piyasaya milli paramızın dolara karşı önemli anlamda bir değer kazandığının ve küresel piyasada trend haline geldiğini açıklayan yetkililerimiz, Euro’da da çok ciddi bir düşüş meydana geldiği belirtildi. Milli paranın değer kazanmasının ve doların 3.65 seviyesine kadar çekilmesindeki en önemli etkenin, bugün öğleden sonra yapılan yatırımların ve satışların olduğu belirtildi. Bununla birlikte 4 lira zirvesinden inmeyen ve zaman zaman da 4 liranın üzerine çıkan Euro’nun da milli paranın değer kazanmasına karşı 3.90 seviyesine çekildiği gözlemlendi.

İlerleyen günlerde de yapılacak olan önemli yatırımlar ve satış stratejileriyle birlikte ülkemiz ekonomik anlamda çok daha büyük başarılara ev sahipliği yapabilecek ve diğer ülkeler arasında çok büyük bir imaja sahip olacağı bilgisi aktarılarak, konunun önemi üzerine duruldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı