Mevsim değişikliğine girerken uzmanlardan yeni virüs için uyarı geldi!

Bu sene gelmeyen yaz mevsimi hastalık getirdi. 

Gözden kaçırmayın

TTB'den grev uyarısı: Acil durumlar dışında sağlık kurumlarına gelmeyin! TTB'den grev uyarısı: Acil durumlar dışında sağlık kurumlarına gelmeyin!

Tüm dünyada Koronavirüs dalgası 3 yıldır hayatı durdurdu. Tam pandemiden kurtulduk derken yeni bir dalga geldi! Uzmanlar uyardı!

Mevsimlerin dengesizliği ve değişimi sağlımızı bozuyor!

Bu sene bir türlü gelmeyen yaz mevsimi havaların bir iyi bir kötü olması sağlığımızı bozuyor! Dengesiz hava değişimleri ruh sağlığımız gibi vücüdu da etkiliyor!

Uzmanlar mevsim değişikliğindeki üşütmelerin bu sene pandemi kaynaklı yaşam biçimi nedeniyle daha etkili olacağı konusunda uyarılarda bulundu. 

800x400-1442237067750

Mevsim geçişlerindeki hasta eden havalar bu sene eve kapanan vücudu daha da etkiliyor! Havaların bir soğuk bir sıcak dengesizliği vücudun dengesini bozarak hastalığa sebeb veriyor. Özellikle bu aylarda yaşanan üşütmeler bu sene daha yoğun olarak görülebilir uyarısı geldi. 

Uzmanlar havanın dengesizliği nedeniyle vatandaşları uyardı. Uzmanlar bu dönemde yorgunluk, mide üşümesi kaynaklı bulantı, kramplar ve ishal gibi belirtilerin görülebileceğini açıkladı. Bu nedenle dengesiz hava dönemlerinde aşırı soğuk yeme içme konusunda dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulunuldu.