Petrol fiyatlarının orta vadede Türkiye'nin doğal gaz faturasını daha da artırabileceği bekleniyor. Peki doğalgaza ne kadar zam yapıldı? Doğalgaza tekrar zam yapılacak mı? Detaylar haberimizde...

Eski BOTAŞ Doğalgaz Daire Başkanı Arif Aktürk , daha önce doğalgazda maliyetin giderek arttığını vurgulayarak Türkiye'de doğalgaza yapılacak olan zamın yüzde 30'a varacağını açıklamıştı. Doğalgaza yapılacak zamla ilgili yeni bir açıklama daha geldi.  Peki doğalgaza ne kadar zam yapıldı? Doğalgaza tekrar zam yapılacak mı? Doğalgaza zam ne zaman yapılır? Detaylar haberimizde...

"Artan fiyatlar doğal gaz faturalarını kabartabilir"

CHP'nin, hazırladığı MYK Raporu'nda dikkat çekici bilgiler yer alıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın tarafından hazırlanan MYK Raporu'nda, enerjide küresel ve ulusal krizin kapıda olduğunu vurgulayarak, "Artan petrol fiyatları, orta vadede Türkiye'nin doğal gaz faturasını kabartabilir"  uyarısında bulunuldu.

Doğalgaza yüzde 30 ile 35 arası zam yapılacak

Aynı, raporda ABD'nin ticari ham petrol stokları geçen hafta bir önceki haftaya göre 3 milyon 500 bin varil azaldığı ve brent petrolün varil fiyatının yüzde 0,21 artışla 76,35 seviyesine çıktığı belirtildi. Bu nedenle CHP'nin hazırladığı MYK Raporu'nda artan petrol fiyatlarının orta vadede Türkiye'nin doğal gaz faturasını artırabileceği uyarısı yapıldı. Raporda ayrıca , "Avrupa'daki mevcut yüksek fiyatların devamına bağlı olarak yüzde 30-35'lik bir artış bekleniyor"  ifadelerine yer verildi.

Gözden kaçırmayın

Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde? Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde?