Eğitim

Doğa Koleji’ndeki eylem devam ediyor mu? Doğa Koleji öğretmenleri neden derslere girmiyor?

Türkiye genelinde 70 bin öğrencisi, 130 okulu ve 10 bin çalışanı bulunan Doğa Koleji’ndeki öğretmenler maaş alamadığı için derslere dün itibariyle girmiyor. Ankara’da hizmet veren Doğa Koleji’ndeki temizlik işçileri de işleri yavaşlatma eylemine başladı. Veliler ise bu senenin ücretlerini çoktan ödediği için kaygılı olduklarını dile getiriyor.

BBC’den Ece Göksedef’in yaptığı habere göre öğretmenler bugün de derse girmedi. Öğrenciler sabah okula gittiğinde ise derslerin boş olduğunu yönetimden öğrendi. Bazıları velisini aradı bazıları da sınıfta beklemeye devam etti. Veliler de bu durumun yaşanması üzerine öğretmenlere maaş ödenmediğini öğrendi.

Geçen yılın Ekim ayından bugüne kadar maaş ödemelerinde sorunlar yaşandığını fakat bu durumun öğrencilere hiçbir şekilde yansıtılmadığını söyleyen öğretmenler ise artık seslerini duyurmak istediklerini belirtti.

Kimliğini gizlemek isteyen bir öğretmen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Her yıl Ekim ayında ödenmesi gereken eğitim ödeneği artık ödenmiyor. 2019 Ocak başından beri ise maaşlar gecikmeli yatmaya başladı. Bu durum Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında daha kötü bir hal aldı ve hiç para yatmadı. Eylül ayında maaşın yüzde 30’u ödendi. Okullar başladığı zaman ise iki aylık maaşımız hala içerde kalmıştı. Bu süreçten sonra artık para yatmadı” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı