Eğitim

Doğa Koleji öğretmenleri eylemde! Doğa Koleji'nde devam eden eylemin nedenleri

Ankara’nın Çankaya ilçesinde görev yapan öğretmenler bu sabah derse girmedi. Derse girmemelerinin nedenini 3 aydır maaş alamamalarına bağlayan öğretmenlerin yanı sıra çocuklarını okuldan almaya gelen veliler de duruma tepki gösterdi.

Doğa Koleji, 82 bin öğrenci, 124 kampüs ve 13.500 personeliyle en çok okula sahip kurumlar arasında yer alıyor. Ancak öğretmenler yaklaşık 3 aydır maaşlarını alamadığını söyleyerek sosyal medyadan da sesini duyurmaya çalışıyor. Bu yüzden vatandaşlar Doğa Koleji battı mı, Doğa Koleji satıldı mı gibi soruların yanıtlarını merak ediyor.

Bu sabah saatlerinde derse girmeyen öğretmenlere tepki gösteren velilerden Funda Aktan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Biz ödememizi yaptık. Çocuklarımız iyi bir eğitim almak için burada. Ancak bize herhangi bir açıklama yapılmadı ve dersler de yapılmıyor” dedi.

Velilerden Özlem Gündüz ise, “Taksitleri zamanında ödüyoruz. Ancak öğretmenlerin bu duruma gelmesi bizi üzüyor” dedi.

İngilizce Öğretmeni Açıklama Yaptı: 3 Aydır Maaş Alamıyoruz!

Doğa Koleji’nde İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Aslı Genç Yanar, oldukça emek vererek çalıştıklarını söyledi ve yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “Dünden beri artık sabrımız taştı. Biz 3 aydır maaş alamıyoruz. DAha öncesinde de maaşımızı bölük bölük aldık.”

Okulun satıldığı yönündeki iddiaların duyulmasıyla beraber maaş alamayan öğretmenlere ise ‘bekleyin’ denildi. Bu durum satıştan sonra ödeme yapılacağı düşüncesini akla getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı