Eğitim

Doğa Koleji'ndeki kriz sona mı eriyor? Okul hakkında devir açıklaması yapıldı

Kolejin alıcı kurumlarıyla devam eden görüşmelerin olduğunu belirten yetkililer, devir işlemlerinin tamamlanmasından sonra geciken ödemelerin yapılacağı açıklandı. Yazılı açıklamada ayrıca bu durum karşısında okul yönetiminin büyük üzüntü duyduğu da aktarıldı. 

Doğa Koleji’nin yazılı açıklaması şu şekilde; “Çalışanların, velilerin ve öğrencilerin gösterdiği dayanışmaya, anlayışa ve desteğe teşekkür ediyoruz. Alıcı kurumla görüşmeler sürüyor. Sizler de takdir edersiniz ki yapımız çok büyük olduğu için devir görüşmeleriyle ilgili süreç uzadı. Devir işlemlerinin tamamlanmasıyla beraber ilk olarak çalışanlarımızın geciken ödemelerini yapacağız. Ayrıca okullarımızdaki eğitim ve öğretim faaliyetleri de sorunsuz bir şekilde devam etmektedir.” 

MEB’in geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada ise şu ifadeler yer almıştı, “Doğa Koleji’nin 51 kentte toplamda 411 özel okulu bulunmaktadır. Kamuoyuyla paylaşılan problemler, kurucu işletmeye ait olan 15 kentteki 214 okulda yaşanmıştır. 41 şehirdeki 197 okulda franchising yöntemiyle beraber eğitim ve öğretim faaliyetleri sorunsuz olarak devam etmektedir.” 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı