Gündem

Doğa Koleji İTÜ vakfına mı devredildi? Bakan Selçuk'tan önemli açıklamalar

Doğa Koleji’nde devam eden kriz sebebiyle Milli Eğitim Bakanı Selçuk bugün bir açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada ekonomik büyüklüğün devir ve satış sürecini uzattığını söyleyen Bakan Selçuk ayrıca özel kurumları kamu kaynaklarıyla kurtarma gibi bir planlarının olmadığını dile getirdi.

Doğa Koleji kapanıyor mu? Doğa Koleji devredildi mi? Bu soruların yanıtlarını arayan binlerce veli ve öğretmenin yanı sıra kolejin İTÜ Vakfı’na devredildiğine dair iddialara da Bakan Selçuk’tan açıklama geldi. Bakan Selçuk bu konuyla ilgili, “Bu bilgiyi nereden aldıysanız oradan teyit etmeniz daha doğru olacaktır” dedi.

Bakan Selçuk açıklamalarına şu şekilde devam etti, “Ekonomik tablo çok büyük. Bu yüzden süreç uzuyor. Tek isteğimiz satış sürecinin uygun bir şekilde tamamlanmasıdır. Öğrencileri de resmi okullara yerleştirme planımız hazırlanmıştır. Çocukların yapılan eylemlere katılması da yanlış.

Doğa Koleji’nde Ne Olmuştu?

Yaklaşık 80 bin öğrenciyi ilgilendiren Doğa Koleji’ndeki kriz nedeniyle uzun bir süredir maaşını alamayan öğretmenler eylem başlatmış ve derslere girmemişti. Bunun üzerine Doğa Koleji yönetimi, geçtiğimiz Pazartesi günü bir açıklama yapılacağını dile getirmiş ancak açıklama da yapılmamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı