Eğitim

Doğa Koleji hakkında MEB’den son dakika açıklaması! Özel okul kapatılıyor mu?

MEB, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Bakanlık tarafından soruşturma başlatıldığını bildirdi. Ayrıca eğitim ve öğretim sürecinin aksamaması adına olasılıkların tamamı göz önünde bulundurulmuş ve gerekli önlemler alınmıştır, denildi. 

Yapılan açıklamanın detayları ise şu şekilde, “Doğa Koleji hakkında kamuoyuna son günlerde yansıyan gelişmeler, bakanlıkça takip edilmektedir. Bu özel öğretim kurumunun bazı okullarında maaş ödemelerinin yapılmadığı iddiasıyla öğretmenlerin derse girmemesi hakkında, 4 Aralık 2019 tarihinde Bakanlığımıza gelen çok sayıda başvuru bulunmaktadır. Söz konusu başvurular hakkında gerekli olan tüm soruşturma süreçleri de hızlı bir şekilde başlatılmıştır.” 

Bakanlık açıklamanın devamında, “51 ilde toplamda 411 özel okulu bulunan Doğa Koleji hakkında kamuoyuna yansıyan problemlerin, kurucu işletmeye ait olan 15 farklı ildeki 214 okulda yaşandığı bilinmektedir. Ancak 41 ildeki 197 okulda herhangi bir sorun yaşanmadan eğitim ve öğretim faaliyetleri devam etmektedir. Özel okulun kurum açma şartlarını kaybetmesi nedeniyle Bakanlığımız tarafından kapatılması durumunda öğrencilerin eğitiminin aksamadan devam etmesi adına gerekli tedbirler alınmaktadır. Bu süreçte olası mağduriyetlerin önü kapatılmıştır.” denildi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı