Diyanet İşleri Başkanlığı 5.000 Yeni Personel Alacak! İşte Alım Yapılacak Kadrolar Ve Başvuru Detayları!

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 5.000 sözleşmeli personeli işe alacağı bildirildi. Kur'an Kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin – kayyım kadrolarında gerçekleşecek olan alımlar için 6-20 Ekim tarihleri arasında başvurular kabul edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı 5.000 personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Diyanet İşleri Başkanlığı 5.000 Yeni Personel Alacak! İşte Alım Yapılacak Kadrolar Ve Başvuru Detayları!
25 Eylül 2020 - 13:13

Diyanet İşleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden 5.000 personelin işe alınacağına dair bir ilan yayınlandı. Uzun bir süredir beklenen bu iş ilanı gereğince işe alınacak personeller Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında görevlendirilecekler.

Yeni işe alınacak olan personellerin işe alım işlemlerinde 2018 yılında yapılan KPSS dikkate alınacak. 4-B sözleşmeli kadrolara yapılacak olan alımlarla Kur'an Kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin – kayyım görevlendirmesi gerçekleştirilecek.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NA ALINACAK 5000 PERSONELİN KADRO DAĞILIMI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre işe alınacak 5.000 personelin hangi kadrolarda istihdam edileceği de belirlendi. Buna göre 1.400 Kur'an Kursu öğreticisi, 3.500 imam hatip ve 100 müezzin kayyım görevlendirilecek.

5.000 kişinin işe alımında uygulanacak esaslar da belirlendi. Buna göre KPSS puanı baz alınarak belirlenen her grup için yapılacak alımın 3 katı sayısında aday sözlü sınava davet edilecek. Yani 3.500 kişinin alınacağı imam hatip kadroları için 10.500 aday sözlü sınava çağırılacak.

5.000 PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre alımı gerçekleştirilecek Kur'an Kursu öğreticilerinin 1.300'ü, imam hatiplerin ise 1.500'ü İlahiyat Fakültesi mezunlarından seçilecek. Tüm kadrolar için başvurular 6 Ekim ile 20 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvurular sinav.diyanet.gov.tr adresinden şahsen yapılacak. Sınavların ne zaman yapılacağı ise başvurular tamamlandıktan sonra açıklanacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı 5.000 personel alımı için gerçekleştirilecek olan sözlü sınavlar için de sınav merkezleri belirlendi. Buna göre ilgili sözlü sınavlar Ankara, Antalya, Bursa, Bolu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Elazığ, İzmir, Kayseri, Konya, Kastamonu, Manisa, Tekirdağ, İstanbul, Trabzon, Samsun, Şanlıurfa, Rize ve Van'da yapılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum