Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sosyal medya platformlarının ve iletişim kanallarının çocuklara sürekli dinsizlik aşıladığını söyledi.

Şanlıurfa'da kanaat önderleri ile bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, burada yaptığı konuşmasında sosyal medya platformlarına yüklendi. Sosyal medyanın ve iletişim kanallarının gençlere ve özellikle çocuklara sürekli dinsizlik aşıladığını belirterek kanaat önderlerine daha çok çocuk ve gençlere ulaşım sağlayarak onlara irşat yönünde geliştirmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

Gözden kaçırmayın

Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar! Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar!

ali erbaş

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, toplantıda yaptığı konuşmasında peygamberimizin en önemli özelliklerinden birinin 'uyarıcılık' olduğuna dikkat çekti ve insanların bilinçli olarak dinden uzaklaştırıldığını dile getirdi. Tarihte daha önce hiç görülmediği kadar sosyal medya ve iletişim kanallarının olduğunu ve bu platformların gençlere ve çocuklara dinsizlik aşıladığını ifade eden Erbaş, 'uyarıcılık görevimizi yapmamız lazım' ifadelerini kullanarak kanaat önderlerini göreve davet etti.

İrşada dönüştürülmediği takdirde öğrenilen ilmin bir anlamı olmadığına dikkat çeken Erbaş, bu şekilde ilmin yalnızca duvarların arasında kalacağını belirterek, ne kadar çocuğa, gence ulaşabilinirse o kadar irşat yönünü geliştirebileceğini söyledi.