Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 2022 yılı için asgari ücretin net 5 bin 200 TL olmasını istedi.

2022 yılının yaklaşmasıyla birlikte milyonlar tarafından merak edilen önemli konulardan birisi de asgari ücretin ne kadar olacağı konusu oldu. 

Sürecin başlamasıyla birlikte, hükümet ve sendikalar tarafından açıklamalar peş peşe gelirken, son olarak Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 'dan 2022 yılı asgari ücret açıklaması geldi.

Net asgari ücret 5 bin 200 TL olsun

Gözden kaçırmayın

Nakit ödemeler hesaplara yatıyor! 15.000 TL üzerinde kimlik numaranızı vererek alabileceksiniz! Nakit ödemeler hesaplara yatıyor! 15.000 TL üzerinde kimlik numaranızı vererek alabileceksiniz!

DİSK, 2022 yılı için asgari ücret talebiyle ilgili düzenlediği basın toplantısında asgari ücret önerisini net 5 bin 200 TL olarak duyurdu.

DİSK Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu, "Asgari ücret sürecinde bütün emek örgütlerinin ortak bir tutum alması ve ortak politikalarla asgari ücret mücadelesi yürütmesinin son derece önemli olduğunu biliyoruz.Bu çerçevede geçmiş yıllarda DİSK, TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ tarafından açıklanan asgari ücrete ilişkin politikaların arkasında olduğumuzu bir kez daha açıklıyor ve bu yıl da benzer bir ortak tutumun son derece yararlı olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.