Usta kalem Barış Pehlivan’ın yazmış olduğu bugün ki makalesinde ilginç bilgiler yer alıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dikkat çeken bir biçimde özellikle sosyal medya üzerinden duyurup bilgi verdiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi hakkında yapmış olduğu özel inceleme ile ilgili olarak Pehlivan geçmişten çok çarpıcı bir örnek hatırlatıyor.

Ekrem İmamoğlu döneminde İBB'ye alındığı söylenen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a göre 45 bin, Süleyman Soylu’ya göre 33 bin olan ve bu tutarsızlık sebebi ile de ayrıca eleştiri konusu olan yeni peroneş alımların terörist olduğu iddiası sürerken İmamoğlu’nun soruşturma için resmi soruları ve taleplerine yanıt alamadığını belirtip “terörist ise sokakta ne işi var? gel tutukla” diyerek mantık hatasına dikkat çekip nokta koyduğu inceleme Barış Pehlivan’ın hazırlamış olduğu yazı ile farklı bir boyut kazanmış durumda.

Adsız-25

Konu ile ilgili Gazeteci Barış Pehlivan, bir dönem Tokat Savcısı Erdoğan Bayrakdar'ın FETÖ’nün mülki idare yapılanmasına dair yaptığı soruşturmayı ve ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun savcıyı arayarak “Haddini bildiririm” dediğini hatırlattı.

Süleyman Soylu’nun İBB soruşturması ile ilgili olarak “Bir incelemeden rahatsız olmaya gerek yok. Devlette böyle biri çıkınca biz rahatsız oluyor muyuz?” demesine istinaden Barış Pehlivan, "Soylu rahatsız olmuştu" başlıklı bir yazı hazırladı.

raw_suleyman-soylu-kimdir-demokrat-partiden-akp-yonetimi-ve-icisleri-bakanligina_361240972

Pehlivan bugünkü yazısında Soylu’nun zamanında rahatsız olduğunu dile getirerek bir dönem Tokat Savcısı Erdoğan Bayrakdar'ın FETÖ’nün mülki idare yapılanmasına dair soruşturma yürüttüğünü ve Bakan Soylu’dan “Haddini bildiririm” telefonu aldığını anlattı.

Bakan Soylu’nun sorusuna yanıt vereyim: Evet, iddia o ki rahatsız oluyorsunuz! Diyen Pehlivan, “Tokat Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar FETÖ’nün mülki idare yapılanmasına dair çok ciddi bir soruşturmayı yürütüyordu. Gün geldi, FETÖ şüphelisi kaymakamların referansını İçişleri Bakanlığı’na sordu. İşte ne zaman ki bunu yaptı, Başsavcı Bayrakdar, Bakan Soylu’dan “Haddini bildiririm” telefonu aldı. Sonrası ise malum... Başsavcı Bayrakdar jet hızıyla Yargıtay’a sürüldü. Soruşturmanın seyri değişti. Süleyman Soylu’nun rahatsızlığı kelle almıştı” diye yazdı.

imamoglu-1557213225

Pehlivan’ın yazısı ise akıllara ve sosyal “Din Âlimlerinin Referansı Kaymakamların Referansından Değerli Mi?” sorusunu getirdi.

baris-pehlivan-baris-terkoglu-nu-cezaevinden-ugurlama-anini-yazdi-748849-5