Bu ülkede kadın ve hayvan cinayetleri o kadar normalleşti ki artık haber değeri olması için önemli detaylar gerekli. Dilara Yıldız'da onlardan biri.

Tuzla'da polis karakolunun yanındaki bir restoranda avukat bir kadın öldürüldü. Olay, saat 22.00 sıralarında Tuzla Cami Mahallesi Sahilyolu Caddesi'nde bulunan bir restoranda gerçekleşti.

29 yaşındaki Avukat Dilara Yıldız 5 ay önce ayrıldığı eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından tabanca ile ateş açılarak öldürüldü.

Katil Oktay Dönmez'in kendisini Dilaya Yıldız'a uzman çavuş olarak tanıtırken fakat fuhuş çetesine üye olduğu öğrenildi. Katil erkek Oktay Dönmez'in Dilara Yıldız şehir dışındayken kapıyı zorlayarak eve girdiği ve 10 gün boyunca kaldığı öğrenildi. Oktay Dönmez'in mal varlığına el koymak için avukat Dilara Yıldız'ın başına silah dayayıp senet imzalatmaya çalıştığı öğrenildi. Dilara Yıldız da kedisini kurtarmak için katil Dönmez'i ikna ederek polis karakolunun yakınındaki bir restorana getirdi ancak daha sonra kurtulamadığı öğrenildi.

Dilara Dönmez'in daha öncde Oktay Dönmez'den defalarca kez şikayetçi olduğu ve Dönmez hakkında uzaklaştırma kararı bulunduğu da öğrenildi. Katil Dönmez'in şimdide deli rolü yaparak hapise girmekten kaçmaya çalıştığı öğrenildi.

Çevredekilere göre katil Dönmez, Dilara'yı tuvalete giderken bile yalnız bırakamış. İkili restoranda bir süre konuştuktan sonra, Dönmez olay yerine gelen polis ekiplerini görüp panik yaparak ayağa kalkıyor ve Dilara Yıldız'a 5 el ateş ediyor. 

Katil Dönmez'in, Dilara Yıldız'a daha önce de mesajla tehdit ettiği öğrenildi. Dilara Yıldız bu mesajları sosyal medya hesabında paylaşmış ve "Özür dileyerek paylaşmak ve buradan cevap vermek istiyorum.. Öncelikle bu yabancı kaynaklı numaradan yazınca şikayet etsem de bulunamam sanıyorsun, rahatsın ama nasıl bulunduğunu sana yaşatarak öğreteceğim." diye yazarak sesini duyurmak istemiş. 

"İMANA GELSİN KURAN OKUSUN ÇOK ZAMANI YOK"

Dilara Yıldız'ın arkadaşı, Dilara'nın uzunca bir zamandır tehdit adlığını söyledi. Dilara Yıldız'ın arkadaşı "Bugün nasıl yakaladı onu bilmiyorum, sadece benden yardım istedi. İlk beni aradı, benim haberim yoktu İstanbul’a geldiğinden. Bana gelecektin Meniş, sakın gelme dedi. Ben bir an kala kaldım, nasıl? dedim. Dedi gelme, ben misafir ağırlıyorum şu anda dedi. Sesi çok tedirgin ve keskindi. Tamam mı dedi ardından kapattı. Ben eşime dedim eyvah bu dedim, sapık bunu yakaladı. Ondan sonra ailesine ulaştım.

Eski nişanlısıydı. Çocuk dengesiz bir çocuktu. Nişanlandığında fark etti Dilara sonra da yüzüğü attı. Attıktan sonra saplantı yapmaya başladı. Çocuk benim numaramı da arıyordu. İş yerime sosyal medyadan ulaştı. Sonra benim numaramı bulmuş. Dün akşam bana yazdı. Kimsin dedim, numara kayıtlı olmadığı için ben Oktay dedi. Dilara için "imana gelsin, bol bol Kur’an okusun." diye yazdı. Telefonumda duruyor bunlar, polise vereceğim" diye konuştu