Teknolojinin geldiği noktada birisini izleme altına almak gittikçe kolaylaşıyor. Hareketleri, adresi dahil, konuşmaları ve yazışmaları da aynı şekilde basitçe takip edilebiliyor.

İşte tam da bu sebeple birisinin tüm yazışma ve konuşmalarınızı WhatsApp'tan takip ediyor olma ihtimali an meselesi. Yapılan yeni bir araştırmanın ortaya çıkardığı sonuçlara göre çiftler ve arkadaşlar arasındaki bu takip durumu endişe verici bir boyutta.

378222

Ancak panik olmaya hiç gerek yok zira herhangi biri tarafından WhatsApp mesajlarınızın okunup okunmadığını çok kolay bir yoldan öğrenebilirsiniz.

Peki birinin WhatsApp’ının nasıl gözetleneceği internette en popüler terimlerden olmuşken bu takipten nasıl haberdar olup kurtulabileceksiniz?

WhatsApp'ın bir akıllı telefon kullanıyormuşuz gibi konuşmamızı sağlayan bir bilgisayar istemcisine sahip olduğunu herkes biliyor ve yaygın bir şekilde de kullanıyor. Dolayısı ile casusluk yapabilmenizi gerektiren tek şey, QR kodunu okutmak için ilgili akıllı telefonu almak ve okutmak. Sonrasında diğer kişi fark etmeden konuşmaları takip edebilirsiniz. Böylece sizi de bilgisayardan herhangi birisi takip ediyor olabilir.

whatsapp-ta-istediginiz-kisinin-mesajlarini-okuyabileceginiz-casus-uygulamayi-250tl-ye-alip-denedik-1557661185

Korkutucu ama bunu öğrenmek ve kesmek çok kolay.  Eğer birinin konuşmalarınızı takip ettiğinden şüpheleniyorsanız, öğrenmek için tek yapmanız gereken akıllı telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açmak ve ardından WhatsApp Web / Masaüstü'ne girmek.