Gündem

Dikkat Meteoroloji Uyarı Yaptı! Kar ve Kuvvetli Yağış Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son yapılan hava tahminlerine göre Türkiye'da hava sıcaklıklarında ciddi bir düşüş olacak. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre yurdun bazı bölgelerin kar ve karla karışık yağmur beklenirken çok sayıda şehirde de kuvvetli yağmurun gerçekleşeceği bildirildi.

 

Türkiye’de hava sıcaklıklarında ciddi bir düşüş gerçekleşecek. Balkanlardan bu akşam yurda giren soğuk hava akımının etkisi altına girecek olan Türkiye’de kar ve yağmur şeklinde yağışların meydana gelmesi bekleniyor.

Edinilen bilgilere göre Ağrı, Kars ve Ardahan’da karla karışık yağmur beklenirken yüksek bölümlerde yoğun kar yağışı gerçekleşecek.

Marmara ve Ege bölgesinde ise sağanak yağışların iki gün boyunca etkin olması beklenirken Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde de kuvvetli yağışlar etkin olacak.

Meteroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahminlerine göre en kuvvetli yağışlar Doğu Karadeniz’de meydana gelecek. Çok kuvvetli sağanak yağışların beklendiği bölgede vatandaşların tedbirli olması ve resmi kurumların gerekli önlemleri alması gerektiği bildirildi.

Sıcaklıkların ülke çapında yaklaşık 10 derece düşmesi beklenirken hafta sonundan itibaren mevsim normallerine dönülmesi bekleniyor.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı