Dikkat Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Bu Şehirlerde Şiddetli Fırtına Etkin Olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşlara hava olayları nedeniyle uyarılar yapılmaya devam ediliyor. Yurdun bazı bölgelerinde bugün sağanak yağışlar hakim olurken özellikle Trakya'da şiddetli rüzgar meydana gelecek.

Dikkat Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Bu Şehirlerde Şiddetli Fırtına Etkin Olacak!
26 Eylül 2020 - 13:52

Türkiye'de sonbahar aylarının gelmesiylehava olayları sıklaşmaya başladı. Bir süredir bazı bölgelerde devam eden sağanak yağışlar hafta sonunda da sürecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminler açıklandı. Kamuoyu bilgilendirmesine göre Trakya bölgesinde bugün şiddetli fırtına bekleniyor. Fırtına önce Edirne'de hissedilecek. Bugün öğle saatlerinden sonra ise Tekirdağ ve Kırklareli kuvvetli ve kısa süreli fırtınanın etkisi altına girecek.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI!Sağanak yağışlar konusunda Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir uyarı yapılarak Erzurum, Erzincan, Ardahan, Giresun, Sivas, Kayseri, Trabzon, Rize, Ordu, Iğdır ve Kırşehir uyarıldı. Bu illerde yerel sağanak yağışların hafta sonu boyunca etkin olması bekleniyor. Yetkililerin vatandaşları bu konuda bilgilendirmeleri ve gerekli tedbirlerin alınmasının büyük bir öneme sahip olduğu bildirildi.

FIRTINAYA DİKKAT!

Öte yandan Trakya'da gerçekleşecek olan fırtınanın çatıların uçmasına, ağaçların ve direklerin devrilmesine, ulaşımın aksamasına neden olabileceği belirtildi. Vatandaşların ve yetkililerin fırtınanın sebep olabileceği afetler karşısında teyakkuzda olmaları talep edildi. Meteoroloji'nin yaptığı bu uyarının ardından ilgili valilikler ve kaymakamlıklarda kriz masaları oluşturuldu. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum