Ekonomi

Dikkat! 3 Ay Ertelendi! Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Açıkladı!

Türkiye'de koronavirüs tedbirleri gereği araç sahiplerini ilgilendiren bir son dakika haberi geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, egzoz emisyon ölçümlerinin 3 ay ertelendiğini duyurdu.

Türkiye’nin koronavirüse karşı geliştirdiği önlemlerin devreye girmesine devam ediliyor. Sosyal izolasyonu bozacak ve vatandaşları evlerinden çıkartacak her türlü mecburiyete karşı yeni önlemler uygulamaya alınıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, araç sahipleri için yeni bir kararı uygulamaya aldıklarını duyurdu. Buna göre egzoz ölçümleri 3 ay ertelendi. Araçlarının ölçüm süresi gelen vatandaşların bu ölçümleri yaptırmak için kalabalık oluşturmamaları maksadıyla alınan erteleme kararı memnuniyetle karşılandı.

Konu hakkında sosyal medya üzerinden açıklama yapan Bakan Murat Kurum, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında, egzoz gazı emisyon ölçüm süresi dolan vatandaşlarımız 3 ay içerisinde ölçüm yaptıramamaları halinde, bu süre sonundan itibaren 45 gün içerisinde emisyon ölçümlerini yaptırabilecek.” dedi.

Araç sahiplerini oldukça rahatlatan bu açıklamanın ardından egzoz ölçümlerinin yapıldığı birimlerde ciddi bir kalabalık azalmasının gerçekleşmesi bekleniyor. Egzoz ölçüm süresi gelen vatandaşlara yaklaşık 4,5 ay ek süre tanınmış oldu.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı