Eskişehir’de böbrekleri iflas eden ve diyalize bağlanan Serkan Çorlu, kayınvalidesinin kendisine bağışladığı böbrekle tekrar hayata bağlandı.

Eskişehir'de yaşayan ve böbrek yetmezliği teşhisi konulmasının ardından 4 yıldır diyalize bağlanan 45 yaşındaki Serkan Çorlu, günün 8 saati diyaliz makinesine bağlı olarak yaşamaya başladı. Çorlu'nun diyaliz makinesinden kurtulması için de tek yol organ nakliydi.

kayınvalidesinin böbreğiyle tekrar hayata bağlandı-1

Gözden kaçırmayın

Ünlü Rapçi Beta Berk Bayındır'ı Kim Öldürdü? Şüpheli Ölüm! Katili Kim? İntihar Mı Etti? Nasıl Düştü? Ünlü Rapçi Beta Berk Bayındır'ı Kim Öldürdü? Şüpheli Ölüm! Katili Kim? İntihar Mı Etti? Nasıl Düştü?

Organ nakli için sıraya giren Serkan Çorlu, beklemeye başlarken o sırada yapılan tetkikler doğrultusunda genel olarak gerçekleştirilen organ nakillerinde yüzde 1'in altında görülen kayınvalideden damada nakil olayı bu kez Eskişehir'de gerçekleşti ve Çorlu'nun kayınvalidesi Ayser Can'ın böbreğinde uyum olduğu tespit edildi. 

kayınvalidesinin böbreğiyle tekrar hayata bağlandı

Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen başarılı operasyonla kayınvalidesinden alınan böbreğin nakil edildiği Serkan Çorlu, ameliyattan sonra sağlığına kavuştu ve ailesiyle birlikte taburcu olarak hastaneden ayrıldı.

"KAYINVALİDEM, BANA HAYATIMI GERİ VERDİ"

Özellikle son 1,5 yıldır hergün 8 saat diyaliz makinesinde olmak zorunda kaldığını ve bu yüzden hiçbir şey yapamadığını söyleyen Serkan Çorlu, ameliyattan sonra sağlığına kavuştuğunu ve kayınvalidesinin kendisine hem hayatını hem de özgürlüğünü geri verdiğini ifade etti.

kayınvalidesinin böbreğiyle tekrar hayata bağlandı-2

"DAMADIMIN MAKİNEYE BAĞLANMASI BENİ ÇOK ETKİLEDİ"

Çok nadir görülen bir fedakarlığı yaparak böbreğinin birini damadına veren 62 yaşındaki kayınvalide Ayser Can, herkesin organ bağışıyla ilgili duyarlı olmalarını isterken damadının makineye bağlı olarak görmesinin kendisini çok etkilendiğini ve bu yüzden böbreğini bağışlama kararı aldığını söyledi.