DGS 2020 Tercihleri Başladı Mı? DGS Tercihleri Nereden Ve Nasıl Yapılacak?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih işlemleri bugün başladı. Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan sınav ile iki yıllık üniversite eğitimini tamamlayanların dört yıllık bir bölümde üniversite hayatlarına devam etmelerine olanak sağlanıyor. DGS tercih işlemleri 2 Ekim 2020 tarihine kadar devam edecek. On binlerce öğrenci DGS tercih kılavuzunu, üniversitelerin ilgili bölümlerinin taban puanlarını ve belirlenen kontenjanları öğrenmek istiyorlar.

DGS 2020 Tercihleri Başladı Mı? DGS Tercihleri Nereden Ve Nasıl Yapılacak?
25 Eylül 2020 - 14:47

Türkiye'de iki yıllık bir üniversiteyi başarıyla tamamlayan öğrencilere 4 yıllık bölümlerde eğitim hayatlarına devam etme imkanı veriliyor. Bu maksatla 8 Ağustos 2020 tarihinde Dikey Geçiş Sınavı (DGS) yapıldı. On binlerce iki yıllık üniveriste mezunu vatandaş bu sınavlarda ter döktüler. ÖSYM Bakanı Prof. Dr. Halis Aygün daha önce yapmış olduğu bir açıklamada DGS tercih işlemlerinin bugün başlayacağını ilan etmişti.

DGS tercih işlemleri hakkında çok sayıda araştırma yapılmaya devam ediliyor. DGS tercih kılavuzuna nereden ulaşılır? DGS 2020 üniversite taban puanları belli oldu mu? DGS 2020 kontenjanlar açıklandı mı? DGS 2020 tercih işlemleri ne zaman yapılacak?

DGS 2020 TERCİH İŞLEMLERİ NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

Oldukça merak edilen DGS 2020 tercih işlemlerinin ne zaman yapılacağı belli oldu. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün bu konuda bir açıklama yaptı. Net tarihleri Duyuran Aygün, “DGS 2020 tercih işlemleri başlamıştır. Tercihler 25 Eylül ile 2 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır. Tercih işlemlerini yapmak isteyen adaylar ais.osym.gov.tr adresinde bu işlemlerini tamamlayabilirler. Ayrıca ÖSYM AİS mobil uygulama üzerinden de bu işlemler yapılacak.” dedi.

DGS tercih işlemlerini yapmak isteyen adaylar belirtilen kanallar aracılığı ile bu işlemlerini 2 Ekim 2020 tarihine kadar tamamlayabilecekler. Adaylar bu işlemleri yaparken TC Kimlik numaralarını v ekendilerine verilen şifreleri kullanacaklar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum