Günümüz şartlarında ev sahibi olmak pek çok vatandaş için bir hayalden öteye gidemiyor. Bunun üzerine nakit parası olmadığı için bankaların yolunu tutan vatandaşlar olumsuz kredi yanıtları ya da yüksek faiz oranları sebebiyle büyük sorunlar yaşamaya devam ediyorlar. TOKİ işbirliği ve devlet desteği ile düzenlenen yeni kampanya sonrasında ev alma hayali kuran vatandaş faizsiz bir şekilde ev sahibi olabilecekler.

TOKİ FAİZSİZ EV SAHİBİ OLMA FIRSATI SUNUYOR

toki-faizsiz-kredi

TOKİ tarafından sunulan pek çok imkan dahilinde yıllardır pek çok kişi ucuz konut sahibi olmaya devam ediyor. İlk evini alacak dar gelirli ailelere özel olarak sunulan çeşitli fırsatların ardından pek çok kişi hayallerini gerçekleştirmiş oldu.

1985 yılından bu yana TOKİ ile şehit aileleri, dul ve yetimler ile terör mağdurlarının kendi evlerini alabilmeleri için faizsiz olarak kredi desteği sunulduğu açıklandı. Toplu Konut Fonu aracılığı ile verilen desteklerde faizsiz kredi desteği de yer alıyor.

Daha sonra faizsiz konut imkanları biraz daha genişletildi ve sonucunda Emekli Sandığı üzerinden maaş alan kişilerin de bu fondan rahatlıkla yararlanmaları için imkan tanındı.

FAİZSİZ KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TOKİ aracılığı ile verilen faizsiz kredi başvurusunun yapılması için bazı şartların gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bunun için SGK’dan alınabilecek ve hak sahibi olduğunu gösteren bir belge olması gerekiyor. Başvurular Ziraat Bankası aracılığı ile yapılıyor. Kredinin miktarı konusunda ise herhangi bir kısıtlamaya yer verilmiyor.

Yıllık olarak değerlendirme yapıldığı zaman bu yıl kişi başına düşen kredi miktarı 177 bin lira olarak açıklandı. Ödemeler ise ödeme yapacak kişinin maaşının çeyreği olarak değerlendiriliyor. Kredi miktarına ise herhangi bir faiz uygulanmıyor.