Devletten emekliler için beklenen Müjde geldi! Bankalarda kredi sicili temiz olmayan emekli vatandaşlara kamu bankları üzerinden 50.000 TL Ödeme! Kredi puanı düşük olana emeklilere devlet ortaklığın bankalardan 50.000 TL kredi imkanı zor durumda olan emekliler için nakit kredi müjdesi!

Emekli vatandaşlara ihtiyaçlarını azami düzeyde yerine getirebilmesi için 50.000 TL kredi imkanı yeni gelen bu kampanya ile emekli vatandaşlara ekonomik sorunlarından kurtulması ve rahat bir nefes alabilmesi için nakit kredi imkanı sunuldu. Cumhurbaşkanı recep tayyip Erdoğan tarafından açıklanan bu haberin sonrasından Kamu özel ortaklığında olan Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank tarafından emekliler için 50.000 TL ihtiyaç kredisi verileceğini açıkladı. Ayriyetten emekli aylıklarını bu bankalardan alam emekliler için 3 yıla kadar vade imkanı sunulacağı duyurdu.

Halkbank Vakıfbank ve Ziraat Bankası bu krediye sadece emekli vatandaşlar için sunmaktadır. yeni ihtiyaç kredisini en büyük avantajı geri ödeme vadeleri de faiz oranlarında büyük oranda düşük faiz uygulanmasıdır.

devletten-emekliler-icin-beklenen-mujde-geldi-bankalarda-kredi-sicili-temiz-olmayan-emekli-vata1

Kredi başvurusu yapmak isteyen emeklerin kredi puanı önemsizdir fakat aranan koşullar da başvuruda bulunan emeklinin üzerinde İcra ve haciz işlemleri bulunmamasıdır başvuru yapmak isteyen emekliler bu Kredi imkanı sağlayan 3 bankadan hesabına bağlı olduğu banka şubesine giderek gerekli olan sicil kaydı nüfus cüzdanı ile banka şubesinden kredi başvuru yapabileceklerdir diğer bir yöntem ise Kredi başvurusunu mobil bankacılık aracılığı ile kredi başvurusu yapılabilecektir yalnız Halk Bankası kredi başvurusu yapılacak olan emekliler için maaş aylıklarını halk Bankası'na bağlı olması koşuluna aramaktadır.

Kredi notu düşük olan emekli vatandaşlara kamu bankaları olan Vakıfbank Halkbank ve ziraat bankası üzerinden nakit destek sağlanacak. Kredi sicilleri temiz olmayan ve acil nakit paraya sıkışan emekli vatandaşlar için müjdeli haberi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dan geçtiğimiz günlerde gelmişti. Emekli olan vatandaşlar için Vakıfbank Halkbank ve ziraat bankası üzerinden 50.000 TL kredi ödemesi yapılacak. Aranan tek koşul ise bu bankların herhangi birinden emekli maaşlarını almalarıdır. Diğer bir koşul ise kredi alacak olan emekli vatandaşın üzerine herhangi bir icra veya haciz olmaması şartıdır.