Kendi işini kurup patron olmak isteyen kişilere KOSGEB tarafından karşılıksız bir şekilde 90 bin TL ödeme yapılacak.

KOSGEB Destek Ödemeleri Kapsamında 90.000 TL Ödemeniz Hazır, Başvuru Koşulları Neler? Kendi işini kurup patron olmak isteyen kişilere KOSGEB tarafından karşılıksız bir şekilde 90 bin TL ödeme yapılacak.

KOSGEB geleneksel girişimci destek programı detayları neler?

KOSGEB aracılığı ile şu anda uygulanmakta olan geleneksel girişimci destek programı ile girişimci olmak isteyenlere bazı hibe destekleri verilmektedir.

Bu desteklerin amacı ise genel itibariyle girişimci ruhu ortaya koyup kendi işinin patronu olmak isteyen kişilerin kurmuş oldukları yeni işletmelerin uzun süreli bir şekilde faaliyetlerini sürdürmelerinin sağlanmasıdır. Bu program ile verilmekte olan desteklerden faydalanabilmek amacıyla KOSGEB projesinin geleneksel girişimci eğitiminin tamamlanması ve sertifikanın alınması gerekir diğer taraftan Türkiye Cumhuriyeti Devleti olup 18 yaşını tamamlayan vatandaşların sertifikalarını aldıktan sonra gerek illerde gerekse de ilçelerde KOSGEB girişimcilik açısından verilmekte olan 90.000tl açısından müracaat işlemlerini yapması gerekir.

KOSGEB tarafından sadece işini kurmak isteyenlere değil aynı zamanda engelli vatandaşlara ve mahkumlara da yine destek ödemeleri yapılmaktadır. Kendi işinin patronu olmak isteyen genç kadın girişimciler açısından özellikle son zamanlarda KOSGEB tarafından oluşturulan destek paketi kapsamında 200 bin TL tutarında ödemeler yapılmaktadır. Bu ödemelerden faydalanan kişilerin kendi işlerini kurmaları ve işyerlerinde ihtiyaç duydukları malzemelerin tamamını parasal açıdan problem almadan almaları sağlanıyor.

Gözden kaçırmayın

Meclisten Geçti! Nakit isteyenler için uyarı geldi! Son dakika Meclisten Geçti! Nakit isteyenler için uyarı geldi! Son dakika

Her dönem olduğu gibi bu dönem içerisinde de KOSGEB tarafından işinin başına geçmek isteyen vatandaşlara yönelik sağlanan destek paketlerinde hem çeşitlilik hem de artış yaşanmaya devam ediliyor. 90.000tl müracaat işlemlerinin online ortamda doldurulduktan sonra doldurulan formun internet çıktısı ile beraber illerde ya da ilçelerde bulunan KOSGEB şubelerine başvuru yapabilirsiniz.