Ekonomi

Devlet destekli ödemeler umut oldu! Cumhurbaşkanı duyuru yaptı ve ödemeler hesaplara yattı

Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank ve PTT üzerinden nakit alacak kişilerin haberi bellli oldu. Sizlerde devlet destekli bu yeni yapılan kredi kampanyasına katılabilecek ve 50 bin TL’ye kadar ödeme alabileceksiniz. Kamu bankaları devlet destekli bu kampanyayı başlattı.

Banka hesabı olan vatandaşlar, bankanın mobil uygulaması üzerinden 7 gün 24 saat internet bankacılığı şifresi oluşturarak kredi başvurusunda bulunabiliyor ve 50000 TL’ye kadar ne kadar onay aldıklarını görebiliyor.

50000 TL üzeri ihtiyaç kredisi kullanacak olan vatandaşlarımızın banka şubelerine gittiklerinde 36 ay vadesi yok. 24 ay vadeli kredi kullanabilir, diğer bankadaki tüm banka borçlarınızı kapatarak tek bir yerden ödeme kolaylığı ile borç transferi kredisi alabilirsiniz.

PTT üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan vatandaşlar, banka şubesine gitmeden SMS göndererek işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Cep telefonunuzun mesaj kısmına PTT yazıp bir boşluk bırakarak TC Kimlik numaranızı yazıp bu mesajı 30 50’ye gönderiniz.

30 50 numaraya göndermiş olduğunuz mesajın ardından banka 10 dakika içerisinde TC Kimlik numaranız üzerinden yapacağınız sorgulama ile birlikte kredi detayları hakkında size bilgi verecektir. Nakit ihtiyacı uygun görülen kişiler bu krediyi ister PTT şubelerinden, ister ev veya iş adreslerinden işlem yaparak alacaklardır.