Ziraat, Vakıf, Halkbank, Ekerbank, PTT, TEB ve ING, 10.000 Türk Lirasına kadar devlet destekli nakdi kredi vereceklerini açıkladı. Ziraat Bankası ve Vakıfbank öncülüğünde başlatılan ve yedi banka aracılığıyla sürdürülen bu kampanyaya, acil paraya ihtiyacı olan ve maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlar başvurabiliyor.

Banka kredisi şartlarına uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, kamu ve özel bankalar aracılığıyla devlet destekli 10.000 Türk Lirası nakit acil kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Aralık 2021'in sonuna kadar sürecek olan kredi kampanyası, daha önce bankalarda çalışan ve kredi kullanmış kişilere ihtiyaç kredisi şeklinde 10.000 Türk Lirasına kadar destek ödemesi alabilecek.

Müjde! 10.000 Türk Lirası Kredi

10.000 Türk Lirası nakit krediye ihtiyacınız varsa ve Ziraat Bankası Vakıfbank veya Halkbank hesabınız varsa, bu bankaların mobil uygulamalarını kullanarak yedi gün 24 saat hiçbir banka şubesine gitmeden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka hesaplarından alacağınız internet bankacılığı şifresi ile kamu bankaları aracılığıyla ihtiyaç kredisi hızlı bir şekilde kullanılabilir. Borçlular, belirtilen standartları sağlamaları halinde hem ihtiyaç kredisi hem de daha yüksek tavanlı borç kapatma kredileri için Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan yararlanabilmektedir.

devlet-destegi-ile-10000-tl-odeme-vakif-sekerbank-halkbank-ziraat-bankasi-ptt-teb-ve-ing-odeme-1

Özel bankalarda 10.000 TL'ye kadar devlet destekli bu kredilerde hem banka şubelerinden hem de bankaların resmi internet sitesi üzerinden internet bankacılığına girerek kredi vermektedir. TEB Bank'tan kredi başvurusu yapmak isteyenler TC Kimlik numaralarını 4466'ya mesaj atarak bu banka ile ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler. TEB Bank aracılığı ile kredi başvurusu onaylanan kişiler en yakın banka lokasyonuna giderek krediyi kullanabilirler.

Peki nedir bu PTT Kredi?

10.000 TL'ye kadar PTT üzerinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, aktif bir banka tarafından yürütülecek ve kredisi bozuk kişilere bile ödeme yapacak olan bu kampanya ile başvuruda bulunabilecek. PTT Aktif Bank İhtiyaç Kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız cep telefonunuzun mesaj kısmına PTT yazıp bir boşluk bırakarak TC Kimlik numaranızı yazıp 3050'ye mesaj olarak gönderiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra 5 dakika içerisinde PTT size cevap verecek ve size en yakın PTT şubesinden onaylı krediyi almak için kimliğinizle kullanabileceksiniz.