Dünya

DevAlışveriş Sitesi Amazon Bir Çifte Yanlışlıkla 30 Kilo Esrar Gönderdi!

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük online alışveriş sitesi Amazon Orlandolu Bir çifte yanlışlıkla tam 30 kilo esrar gönderdi. Çift intenet üzerinden plastik koruma deposu sipariş etti. Herşey başta çok düzgün ilerlerken, kapıya gelen kargoyu aldıklarında terslik fark ettiler. Kutu olduğundan çok daha ağırdı. Sipariş veren çift, kutuyu açtığında keskin bir koku ile karşılaştılar. Daha yakından inceledikten sonra gönderilen paketin esrar olduğu anlaşıldı. Böyle bir olayın nasıl yaşandığı konusunda oldukça şaşıran çift hemen Orlando polisine haber veriler. 

PLASTİK KORUMA DEPOSU YERİNE ESRAR

Verdikleri sipariş yüzünden zor günler geçiren çift günlerce uyuyamadıklarını ve endişe duyduklarını ifade ettiler. Online alışveriş sitesi Amazon çifte 150 dolarlık hediye çeki gönderdi. Bu paranın hiçbir değeri olmadığını sadece Amazon yetkililerinden bir özür beklediklerini de ifade ettiler. Olay ile ilgili gerekli soruşturma Orlando polisi tarafından sağlanıyor.

 Çiftin  bu olay karşısında müşteri güvenliğinin hiç sayıldığı düşüncesine kapılıyor. Polisler Amazon yetkilileri ile bu olayın peşine düşerek nasıl geliştiğini anlamaya çalışıyor. Bu olay sonuçlanan kadar yekililerle işbirliği halinde olacak olan Orlando polisi  esrarın  nereden ev nasıl şekillerle geldiğini mercek altına aldı. 

 Önümüzdeki günlerde polis gerekli ipuçlarını birleştirerek sonuca gitmeyi planlıyor. Amerika Birleişk devletlerinde böyle bir olayın yaşanması herkesi tedirgin ettiği de gelen bilgiler arasındadır. 

 İntenetten başka ürün siparişi veren çift kaçacıların onalrı rahatsız edebileceğini düşündüklerinden rahat hareket edemiyorlar  Bu olay günlük yaşantılarını fazlasıyla etkilediği düşünülüyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı