Denizli'de Merkezefendi Belediyesi tarafından koronavirüs salgını sürecine yoğun emek sarf eden sağlık çalışanlarını temsilen yaptırılan heykeller, gelen tepkiler üzerine kaldırıldı.

Koronavirüs salgını sürecinde ön saflarda yer alan sağlık çalışanlarına ithafen heykel yapılma kararı alan Denizli Merkezefendi Belediyesi, tematik sağlık parkına yapımı tamamlanan heykellerin yerleştirilmesini sağlamıştı. Fakat estetik ve mimari yapısında dolayı özellikle sosyal medyadan yoğun eleştiri alan heykeller, belediye görevlileri tarafından bugün kaldırıldı.

sağlık çalışanları heykeli

Bahçelievler Mahallesi'ndeki parka geçtiğimiz günlerde yerleştirilen ancak estetiksel görüntüsüyle büyük tepkiler toplayan beyaz önlük ve maske takmış 3 sağlıkçı heykelinin kaldırılma kararı sonrası belediye ekipleri gece saatlerinde parka gelerek heykelleri yerlerinden aldı ve belediyenin deposuna taşındı.

sağlık çalışanları heykeli-1

Kovid-19 virüsünü ve dünyayı temsil eden heykelin yerinde kaldığı görülürken henüz resmi açılışı yapılmayan parktaki heykeller için AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan da heykellerin hızla kaldırılması yönünde bir talepte bulunmuştu.

Gözden kaçırmayın

Selvi Kılıçdaroğlu'nun Beymen Sweati Gündem Oldu! Selvi Kılıçdaroğlu'nun Beymen Sweati Gündem Oldu!

sağlık çalışanları heykeli-2