Show Tv'nin yeni dizisi Aziz Cuma akşamlarının yeni dizisi oldu. Dizi ilk bölümünde beri hem konusu hem çekimi hem de oyuncuları ile dikkatleri üzerine çekti..

Murat Yıldırım, Damla Sönmez ve Simay Barlas'ın başrolünde yer aldığı kadrosunda Fırat Tanış, Ahmet Mümtaz Taylan gibi isimlerin yer aldığı Aziz dizisinin İngiliz yapım Poldark'tan çalındığı iddia edilmişti. Ancak yapım bu iddialara yanıt vermedi. 

Dizide Simay Barlas'ın canlandrıdığı Efnan karakteri ile Damla Sönmez'in canlandırdığı Dilruba karakteri izleyiciler arasında çatışma yaratmayı başarmıştı. Aziz iki kadın arasında kalırken seyirci de iki isim üzerinden tartışmaya başladı. Ancak bu tartışmada Damla Sönmez hayranları dizinin orjinal hikayesinde de Aziz ile olamayan Dilruba karkaterinden memnun olmadı. Sönmez hayranları ayrıca Dilruba karakterinin ilk bölümlerde yaptıkları ile kötü karakter olarak verilmesini eleştirmişti.

Bu eleştiriler sonrası Sönmez hayranlarının bazılarının istediği oldu. Aziz dizisinden ilk ayrılık haberi geldi! Duyumlara göre Damla Sönmez'de yorumlardan etiklenerek ikinci karakter olmaktan hoşlanmadı ve diziden ayrılık kararı aldı. 

34 yaşındaki oyuncu Damla Sönmez Aziz dizisinden ayrılıyor. Kulis bilgilerine göre Damla Sönmez diziden ayrılmak istediğini yapımcı şirkete iletti. Yapım şirketinin Sönmez'i ikna etmeye çalıştığı ve senaryoyu değiştireceğini söylediği iddia edildi. Ancak diğer yandan Murat Yıldırım bu olay karşısında Sönmez'e tavır aldı ve sette soğuk rüzgarlar esmeye başladı.

Öte yandan Simay Barlas'ın da şu sıralar oldukça keyifli olduğu ve dizi ile birlikte artan popüleritesinin ve güzel yorumların tadını çıkardığı öğrenildi. Simay Barlas için en son İbrahim Tatlıses "Bütün diğer dizilerde oynayan kadın oyunculardan ricamdır, Aziz’de oynayan Efnan kızımı örnek alsınlar. Oralarıyla buralarıyla oynamasınlar. Bakın yüzüne, nerdeyse makyaj bile yok..." diyerek övmelere doyamamıştı.