Gündem

Cumhurbaşkanlığı'ndan Son Dakika Açıklaması! İşte Yeni Koronavirüs Kararları

Türkiye, koronavirüs tehdidi sebebiyle yeni önlemler almaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisiyle bugün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlık yaptığı bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katılım gösterdi. Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Uluştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan video konferans yoluyla toplantıya iştirak ettiler.

Yapılan toplantıda çok kritik kararlar alınırken alınan kararlar Cumhurbaşkanlığı tarafından kamuoyuna duyuruldu.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre şu kararlar alındı:

-Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu açıklama çerçevesinde Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda’dan Türkiye’ye yapılan uçuşlar 15 Mart saat 24:00 itibarıyla durdurulacaktır.

-Anılan ülkelere geçici olarak kısa süreliğine giden veya bu ülkelerde öğrenci olarak bulunan ve ülkemize dönmek isteyen vatandaşlarımız 16 Mart Pazartesi günü yerel saatle 17:00’a kadar bulundukları ülkelerdeki Türk diplomatik temsilciliklerine başvuracaklardır.

-Başvuru yapan vatandaşlarımızın ülkeye dönüşleri 17 Mart Salı günü 24:00’a kadar tamamlanacaktır.

-Bu şekilde ülkemize dönen vatandaşlarımız Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tedbirleri kapsamında 14 gün karantina altına alınacaklardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı