Gündem

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Evinin Fotoğrafını Çekerken Yakalanan CHP Üsküdar İlçe Başkanı Hakkında Soruşturma Başlatıldı

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş'ın Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un İstanbul'da bulunan evinin fotoğrafını gizlice çekmeye çalışması üzerine yaşanan tartışmalar bir başka boyuta taşındı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla alakalı soruşturma başlatıldığını duyurdu.

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un İstanbul’da bulunan evinin CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş tarafından fotoğraflanmak istenirken polislere yakalanması üzerine devam eden tartışmalar bir başka boyuta taşındı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı konuya dahil olarak Özçağdaş hakkında soruşturma açtı.

Dün gece sosyal medyanın gündemine oturan ve en çok konuşulan konu olan Fahrettin Altun’un evinin görüntülenmeye çalışılması büyük tartışmalara yol açmıştı. CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş yanına iki partilisini daha alarak Altun’un İstanbul’daki evinin fotoğraflarını cep telefonu ile çekmeye çalıştı. Bu sırada polislere yakalanan Altun, olay yerinden uzaklaştı.

Gerçekleşen bu olayın ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun sosyal medya hesabından tepki göstererek çok üzgün olduğunu belirtti ve “Ben bir anneyim. Tüm anneler gibi evlatlarımın güvende bulunduğunu bilerek yaşamak istiyorum. Mahremimize girerek, çocuklarımın huzurunu kaçırarak ne elde edeceksiniz.” sözlerini ifade etti.

Yaşanan olay sonrasında bahsi geçen evinde önünde görevli olan koruma polisleri tarafından tutanak tutuldu.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma gereği CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş ve o sırada yanından bulunan iki kişinin gün içerisinde ifade vermesi bekleniyor.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı